moje vlastní ikonka  

LFN game

5. února uveřejnila světová počítačová firma Infogrames svůj záměr vytvořit ve spolupráci s Warner Bros. hru na motiv seriálu Brutální Nikita, která by se měla na trh dostat někdy na podzim letošního roku. Hra by se měla držet seriálové předlohy, kombinovat rychlé akce, spolupráci a údajně i příběh. (?) Jako hráč si budete moci vybrat, zda budete Nikita nebo Michael, a vaším cílem bude v šesti misích zničit světovou teroristickou organizaci.

z oficiální zprávy:
"La Femme Nikita(TM) combines fast-paced action, unique cooperative gameplay and a thrilling plot-driven story. Choosing to play as either Michael or Nikita, players must track a sinister terrorist group across the globe in six non-linear missions. In order to succeed, the player will not only have to show their infiltration skills, but also exploit their character's abilities to react efficiently and intelligently in a variety of situations. In a world where teamwork and self-control are lethal weapons, dazzling graphics and dynamic gameplay combine with fantastic characters to create a truly suspenseful gaming adventure."

Nechme se tedy překvapit.... snad v dobrém slova smyslu - první obrázky zatím tomu nasvědčují :)

LFN game

  LFN gameLFN game LFN game

LFN game LFN game LFN game

firma Psycht

 

Peta Wilson se nikdy netajila touhou po vlastní firmě, která by vyráběla sluneční brýle a jiné módní doplňky. Firma už reálně existuje a jmenuje se PSYCHT (spoluvlastníkem je australský ex-model Jasper Sceats) - webová stránka zatím sice moc obsáhlá není, ale v obchodech ve Spojených státech už se objevil první výrobek - hodinky - model se jmenuje Instinct Master a dodává se v několika barevných kombinacích: v armádní zelené, zelené, šedé,černé, svítící oranžové a zlaté. Údajně jde o superlehké hodinky s možností nastavení dvou časových pásem, které tvarem připomínají Rolexky.

náčrt Nikitina bytu 

Jde pouze o mnou vytvořený náčrt (podle toho to také vypadá), takže je klidně možné, že ne všechno odpovídá přesné skutečnosti - pokud nějakou chybu najdete - napište mi.

1.   kuchyně: hned vedle dveří, velikost asi tři metry, od zbytku pokoje je oddělena „barem“, obsahuje vše co má správná kuchyně mít - lednice, dřez, nádobí....... :)

      jinak ten bílý obdélník z druhé strany dveří je skříň

2.   koupelna: (viděli jsme ji pouze jednou) má asi 3x5 metrů, v rohu má sprchový kout, vedle umyvadlo a záchod

3.   stůl: jde o normální kulatý stůl s nenormálními židlemi :), odehrává se zde většina večeří s Michaelem

4.   zeď: jde o zeď délky přes tři metry, přičemž u stropu je okno - pod ním a vedle jsou zavěšeny díla abstraktního umění

5.   prostor před balkónovými dveřmi: pokaždé má jiný účel - většinou jsou na zdi zavěšeny opět díla abstraktního umění, několikrát se tam ale také vyskytla police s knihami, před balkónovými dveřmi je to super křeslo (co u nás nikde neseženete)

6.   ložnice: úplně jednoduchá pouze s velkou postelí, zeď mezi ložnicí a druhým pokojem je odhrnovací zřejmě z plexiskla a do ložnice se musí po schodech

7.   balkon: moc scén se tam neodehrávalo, takže to co je na náčrtu je spíše předpokládané :)

 

blbosti na place aneb "To se taky stává" :)

Last Night (Včerejší noc)
- děj: Operations je ve věži s Madeline, nalévá jí šampaňské a pak mají "společný" večer

"PŘIPRAVIT" - "AKCE": Madeline je ve věži, Šéf k ní stojí zády a nalévá šampaňské - otočí se, má brýle, Operationsův úsměv a UPÍŘÍ ZUBY!!! - Alberta  se snaží nesmát a pokračovat v hraní, jenže pak se oba složí smíchy :)

Half life (Poločas rozpadu)
- děj: Nikita přijde k Michaelovi do kanceláře s panelem a usedne na židli
"PŘIPRAVIT" - "AKCE": Nikita přijde, vejde do kanceláře s informačním panelem v ruce - s klidnou tváří pronese jméno "Rene Dion", pak si chce sednout na židli, jenže se jí podvrkne noha nebo co já vím a složí se vedle - nejdřív je na place absolutní ticho pak všichni opět propuknou smíchy a Peta se začne omlouvat :)

- děj: Michael sedí s Renem v autě a povídají si
"PŘIPRAVIT" - "AKCE": Oba herci sedí v autě a jsou totálně vysmátí, pak se ozve "jedem" a Michael se snaží držet role, jenže z Reného nevypadne ani první slovo a Michael už je sesypanej na podlaze :)

bohužel nevím, z které je to epizody - všechny jsou ale z jednoho natáčecího dne
- děj: klasická instruktážní schůzka, kde jsou Michael, Nikita, Davenport, Jamie a další...
"PŘIPRAVIT" - "AKCE": Michael podává informace o akci - podívá se na Jamie, řekne "Jamie" a pauza (čili zapomene text) a s klidnou Michaelovou tajemnou tváří z něj vyleze "doprd...."
(v angličtině f**k you) - všichni se samozřejmě opět složí smíchy :)


- děj: Davenport upřesňuje něco k akci
"PŘIPRAVIT" - "AKCE": Davenport: "Dobře - takže se oblékneme jako businessmani,........ nastoupíme do autobusu.......... a pojedem do Disneylandu"

"PŘIPRAVIT" - "AKCE": Dobře - všichni nasadí výraz elitního kouřícího skrčka na cirkusové kole.

bohužel opět nevím epizodu
- děj: Birkoff se baví s Hillingerem
"PŘIPRAVIT" - "AKCE": Birkoff se baví s Hillingerem, místo, aby však řekl něco chytrýho, tak se na Hillingera vrhne s řevem a chce mu vlepit pusu :)

Soul sacrifice (Duševní oběť)
- děj: Nikita čeká na Terry před koupelnou - přijde Michael a chce znát stav situace
"PŘIPRAVIT" - "AKCE": Nikita čeká před koupelnou, přijde Michael s podezřívavým pohledem a ptá se: "Kde je Terry???"
Nikita:"Je v koupelně"
Michael: "Co tam dělá???"
Nikita: "Jak to myslíš???........"
pak nad sebou oba ztratí kontrolu a začnou se smát - tuhle scénu natočili až na počtvrté a Peta neustále shazovala vinu na Roye :)

There are no Missions (Akce zastaveny)
- děj: Adrian ztratila paměť a teď chce vědět, kdo jsou Nikita, Šéf a Madeline, a Michael se jí to snaží vysvětlit
"PŘIPRAVIT" - "AKCE":
Adrian: "Tak kdo jsou ti lidé - Šéf a Madeline??? a Nikita???
Michael neodpovídá - pak se nadechne a vysype ze sebe: "mám přibližně 60 dílů na kazetě, jestli je chceš vidět........" :)

opět nevím epizodu
- děj: Michael sedí v autě, kterým se jezdí na akce a dohlíží na akci
"PŘIPRAVIT" - "AKCE": Michael sedí v autě a píše na počítači - klasika - najednou vyndá z kapsy jabko, kousne si jak z reklamy na nejmenovanou zubní pastu, jabko vrátí do kapsy a to vše aniž by vypadl z role, pak řekne: "Všichni jsou mrtvý" - pak se začne tlemit někdo za kamerou :))

neznámá epizody
- děj: Michael přijde k Madeline do kanceláře podat zprávu
"PŘIPRAVIT" - "AKCE": Michael přijde do kanceláře a řiká: "Rozluštil kód" a Madeline na to odpoví hlasem kreslených postaviček něco japonsky (nejspíš - nebo čínsky nebo tak nějak), takže je jí rozumět jen takový zakuňkání. Michael na ní vyvalí oči a s výtlemem se ptá: "Cože???" :)

Open Heart (Srdce na dlani)
- děj: Nikita sedí na vězeňském kavalci, v ruce hrnek, a nechává se svádět od Jeny
"PŘIPRAVIT" - "AKCE": Nikita sedí na kavalci, Jena vedle ní a pozoruje ji. Nikita se na ní podívá a chce se při tom napít, jenže nějak špatně chytne hrnek a ten se rozlije na podlahu  - Nikita se ho samozřejmě instinktivně snaží zachytit, pak se podívá na zem na rozlitou vodu, pak do kamery a složí se smíchy....... :)

neznámá epizoda
- děj: Michael sedí u sebe v kanceláři a něco říká
"PŘIPRAVIT" - "AKCE":
Michael: "Akce nebyla tak ússsspěšná" (v angličtině je úspěšný - successful - dobře prskající slovo) :)

neznámá epizoda
- přestávka mezi natáčením
"parodie sám na sebe - Michael se pohybuje po place, kde se má natáčet, s obrovskými vodními děly v každé ruce a přesně napodobuje budoucí scénu, místo kulek však za sebou nechává mokré cestičky.......... :)

 

LFN Fashion

Člověk, který stojí za tím, jak se Michael, Nikita a ostatní oblékají se jmenuje Laurie Drew - kostýmová návrhářka (costume designer) a za svou práci si v roce 1998 odnesla i ocenění Gemini Award. No není skvělé dostat cenu za nakupování??? :)

LFN má svůj vlastní styl a to samozřejmě platí i v oblečení - zakázáno je téměř všechno "obyčejné": džíny, trika s potiskem, halenky, základní barvy, kostka, puntík, atd. (samozřejmě výjimkou jsou akce, kde je takové oblečení nutné) Je ale lehké dodržet všechny zákazy, když pak na sobě máte značky jako Prada, Dolce & Gabbana, Armani, Versace, Gucci, Gaultier, Ferry Valentino nebo Balenciaga... a ostatní věhlasná jména. Podmínkou je estetika - jakmile něco neladí, hop s tim pryč.

Jedinou Michaelovou značkou je Gaultier - o tmavé barvě se nedebatuje, vzít si kravatu nebo snad dokonce motýlka je nemyslitelné a to platí převážně i o košilích. Nikita nosí mimo jiné transformovaný styl 70. let - samozřejmě opět převážně tmavé barvy, dovolená je ale i světlá.
Ostatní agenti nosí do akce klasické neprůstřelné vesty a černé nepromokavé bundy určené pro horolezce vyrobené firmou Diesel.

Inspirací pro LFN byla převážně móda evropských filmů, klasické italské oblečení a umělecké kresby a fotografie.

Samostanou kapitolou jsou sluneční brýle - pokud nepochází od nódních návrhářů zmiňovaných výše, pak se je navrhla sama Peta Wilson a její firma PSYCHT. Ve čtvrté sérii pak má Birkoff brýle značky LaFont Team 50 frames - ve Spojených státech za ně zaplatíte kolem 400 a více dolarů (a na naše to radši nechtějte vědět).

 

LFN hra

Psycht

náčrt apartmá

blbosti na place

fashion

rezence k filmu HEMOGLOBIN

index
o seriálu
obsazení
obrázky
epizody
multimedia
FAQ
ze světa
zajímavosti
scénáře
hlášky
LFN suvenýry
fan fiction
vysílání
kvíz
guestbook
www odkazy