moje vlastní ikonka  
název: BRUTÁLNÍ NIKITA - fan book
autor:
Klára Němečková

Tuhle knížku můžete najít na pultech českých knihkupectví zhruba od poloviny května a vydalo ji nakladatelství Adonai.
Informace o samotném seriálu jsou většinou z českých internetových stránek, co ale nikde jinde nenajdete jsou údaje a rozhovory s českými dabéry, fotky z dabingu a povídky od Kláry (a jedna i ode mě - tu můžete najít i v sekci fan fiction :).

Jinak tady jsou dvě ukázky z povídek od Kláry...
Další dvě ukázky najdete na
LFN stránce Bundaboye.

Válka sekcí
Celou akci řídil ze Sekce 1 přímo sám Šéf, u počítače byl i nepostradatelný Birkoff. Sotva od nich Michael dostal do sluchátek signál, zahájil tajným povelem akci a gesty si členové týmu naznačili, co právě musí či hodlají udělat. Akce tedy začala a elitní tým Sekce 1 rychle postupoval ke svému cíli. Ofenzivní tým zatím odpálil několik malých náloží, které na základně Černé Listiny způsobily paniku. Ozvala se také palba a ofenzivní tým měl první zajatce. To byl čas pro Nikitu, Michaela a jejich lidi. Vnikli dovnitř a obezřetně postupovali dál a dál. Jejich cílem bylo dostat se do místnosti s centrálním počítačem, kde byl zdroj všech ukradených informací. Vypadalo to, že ofenzivní tým splnil svůj úkol do puntíku a vše jde hladce. Když tu Nikita, která šla po levé straně zdi, zahlédla  periferním viděním mihnout se nepatrný kousek stínu. Bylo to v chodbě, která po pár metrech zahýbala doprava a v těsné blízkosti před ní stál Michael. Nikita na nic nečekala, udělala prudký skok v před, otočila se vpravo a bez rozmyšlení vypálila ze své zbraně. Na zem se sesunulo bezvládné tělo maskovaného strážného Černé Listiny. Michael se podíval na něj a potom na Nikitu. Zachránila mu život. Pokolikáté už?

Experiment „Nový život“
Michael se mezitím podílel na získání nového agenta a jak známo, ta si při svém výběru z řad nezasvěcených lidí při výběru nebrala servítky. Tak Michaela služební povinnosti přivedly až na hřbitov, kde se právě konal pohřeb jednoho „těžkého zločince“. Jen málokdo ale věděl, že rakev, kterou právě spouští do hrobu, je jen plná pytlů s hlínou. Michael byl jeden z těch, kteří to věděli a měl zde dohlédnout na to, aby při tom také zůstalo. Pozůstalí hořce plakali a znovu a znovu nemohli pochopit, že právě jejich syn, takový hodný a tichý chlapec mohl sestoupit na cestu zločinu. Jenomže tenhle tichý a hodný chlapec měl jednu velkou nevýhodu – byl také velmi talentovaným jedincem pro jemnou mechaniku a krom toho měl i neskutečně bystrý úsudek. To z něj udělalo lákavý cíl Sekce 1, která při honech na svou oběť většinou nevyjde na prázdno. I teď už byl nový nedobrovolný rekrut ve výcvikovém středisku Sekce 1 a Michaela, ačkoli na to nevypadal, při pohledu na plačící „pozůstalé“ napadlo, kolika lidem ještě Sekce v rámci „spravedlnosti“ hodlá ublížit. Ten pohled mu vadil, stejně jako pomyšlení, jak se asi nový budoucí agent nyní vyrovnává se svým osudem a zda-li by mu nebylo milejší, kdyby jeho pohřeb byl skutečný. A jak tak Michael bloudil pohledem po hřbitově, tu mu cosi padlo do oka.
… 
a on měl v tu chvíli pocit, že kus jeho duše znovu umřelo. Jeho oči se totiž zastavily na novém, běloskvoucím mramorovém náhrobku, na němž bylo velkým zlatým písmem vepsáno jméno jeho druhé manželky Elleny.  I přes ten šok vydržel až do konce obřadu a hned potom se šel na hrob podívat zblízka. Ano, podle všech údajů to musela být jeho Ellena a podle nápisu na náhrobním kameni zemřela před necelými dvěma měsíci. „To muselo být hned potom, co jsem je naposledy sledoval.“ napadlo Michaela, kterému Sekce dovolila dál, ovšem pouze na dálku monitorovat život Elleny a hlavně jeho milovaného syna Adama.  Jak se to mohlo stát? Sekce mu přece slíbila, že na ně dohlédne a zabezpečí je! A kde je teď vůbec Adam? To byly otázky, které teď Michaela trápily nejvíc, přesto nedokázal přemoci smutek ze smrti jemu velmi blízké ženy a hlavně matky jeho syna. Klekl si proto k jejímu hrobu a zoufale a bez předstírání či potlačování emocí se rozplakal. Když se potom vrátil do Sekce, byl to úplně jiný a hlavně strašně naštvaný Michael. Hned vletěl do centrální místnosti, aby pokud možno vytáhl informace ze studnice nejhlubší, tedy z Birkoffa. Ale ten zrovna jako z udělání byl na instruktáži nejvyššího sekčního vedení. Michael tedy začal shánět Nikitu, ale ani o ní nikdo nevěděl. Jako poslední naděje mu proto zbýval Walter. Když se k němu ale Michael chtěl vydat, zavolal si ho k sobě Šéf. Okamžitě! Michael se tedy otočil na patě a poslušně napochodoval do Šéfovy kanceláře. „Jaký byl průběh akce?“ byla první otázka, kterou mu Šéf položil. „Všechno šlo bez problémů. Až na jednu maličkost. Ale ta s akcí nijak nesouvisí.“ nadhodil Michael a zvědavě očekával šéfovu reakci. „Pokud to s akcí nijak nesouvisí, potom mě to nezajímá. Takže všechno proběhlo podle plánu?“ „Ano. Ale myslím, že by vás to mělo zajímat. Jde totiž o Ellenu.“ „Skutečně?“ Šéf byl v tuto chvíli špatný herec a falešný tón jeho hlasu ho prozradil. „Co je s ní?“ „Je mrtvá. A vy to víte.“ vybalil na něj Michael své obvinění. V místnosti bylo chvíli ticho a potom Šéf řekl : „Ano.Vím to.“

 (c) 2000 Klára Němečková - rozšiřování nebo jakékoli publikování bez souhlasu autora zakázáno

 

název: LA FEMME PETA: The Unauthorized Biography of Peta Wilson
autor:
Dawn Connolly

Tenhle neautorizovaný životopis Pety Wilson je ve Spojených státech k sehnání už od února 2000 a vydává ho nakladatelství ECW Press. Údajně se dozvíte, co udělalo z Pety Wilson hvězdu, jaké je natáčení LFN a kompletní synopse a komentáře ke třem prvním sériím. Kniha také obsahuje odkazy na zajímavé internetové stránky věnované Wilson a LFN a jako dáreček - 16 stran fotografií (19 barevných a 160 černobílých)

 

název: La Femme Nikita X-Posed: The Unauthorized Biography of Peta Wilson and her On-Screen Character
autor:
Ted Edwards

 

Tak tenhle životopis je k sehnání už od září roku 1998 u nakladatelství Prima Publishing a mnohem více se věnuje samotné Petě Wilson - ženě za Nikitou, která dokázala vyvrátit pověst hloupých blondýnek :o). Jaká skutečně je a její plány do budoucna. Podle některých názorů tam však není nic, co byste nenašli také na Internetu - a obrázky jsou pouze černobílé.
LA FEMME NIKITA: Music from the television series
Tak tenhle super soundtrack seženete pouze v USA ;o(  a to už od roku 1998.
1.       Mark Snow - Main Title
2.      
Enigma - Beyond The Invisible
3.      
Mono - Silicone
4.      
Depeche Mode - Love Thieves
5.      
Morcheeba - Fear And Love
6.      
Hednoize - Loaded Gun
7.      
DJ Krush - Skin Against Skin 
8.      
Beverly Klass - Temple
9.      
Afro Celt Sound System - Inion/Daughter
10.  
Curve - Chinese Burn
11.  
Vibrolux - Drown [Ground]
12.  
Morphine - Hanging On A Curtain
13.  
Fluke - Absurd
14.  
Gus Gus - Gun
15.  
Keoki - Majick (Cirrus Remix)

Peta Wilson - hrneček LFN

Hrnek s obrázkem Pety Wilson z kterého můžete pít kávu, čaj i kakao a pak ho klidně hodit do myčky, aniž by se s ním údajně cokoliv stalo. Jo a můžete ho dát i do mikrovlnky! :o)
Nikita a Michael - magnet

Ano čtete správně - jde o magnet, jen nevím, jak se budou tvářit lidé, když ho plácnete na lednici...

Michael - polštář

Pro velké fanynky je na americkém trhu i polštář s obrázkem Michaela - Roye Dupuise, velikost je 11 x 11 inchů a pro neamerické zájemce stojí kolem 10 dolarů.

Nikita a Michael - podložka pod myš

Podložka pod myš s černobílým párem má přibližně velikost 22,5 cm na 18,5 cm a ve Spojených státech stojí přes 7 dolarů.

 

.

 

knihy
- Brutální Nikita cz
- La Femme Peta
- La Femme Nikita X-Posed

CDéčka
- soundrack

ostatní
- hrnek
- magnet
- polštář
- podložka pod myš

 

 

většinu uvedených věcí můžete koupit na www.ebay.com

 

index
o seriálu
obsazení
obrázky
epizody
multimedia
FAQ
ze světa
zajímavosti
scénáře
hlášky
LFN suvenýry
fan fiction
vysílání
kvíz
guestbook
www odkazy