moje vlastní ikonka
 
10. 7. 2002 - Peta Wilson osobně u nás!

Pokud se vám bude zdát, že proti vám jde Nikita alias Peta Wilson, nemusí vás klamat zrak. Představitelka Nikity totiž od 2. července natáčí v České republice film „The League of Extraordinary Gentlemen“, kde se objeví po boku Seana Conneryho.

Wilson převzala roli po Italce Monice Bellucci a bude představovat Draculovu milenku Minu Harker ve filmu na motiv knihy „League“ od Alana Moora a Kevina O’Neilla. Film vzniká ve studiu 20th Century Fox.
Natáčení má ještě probíhat na Maltě a ve Velké Británii.

 

6. 4. 2002 - Je to kluk!!!
7. března se brutální Nikita alias Peta Wilson stala matkou. Syn má jméno James a jeho otcem je (ex)přítel Damian Harris. Peta si v současnosti užívá své mateřství v Sydney v Austrálii.

nějaké obrázky a články:

            + nejnovější obrázky

 

3. 3. 2002 - Matthew Ferguson vs. Cube 2...
Každý se musí nějak živit, a tak i herci z LFN si po skončení natáčení museli najít nový job... A Matthew Ferguson (Birkoff/Jason) opravdu nezahálí, k jeho nejnovějším filmům patří i  pokračování  Kostky (The Cube) s nepřekvapivým názvem Hypercube: Cube 2 :) Pro ty, co neviděli původní film, stručný obsah: Představte si, že se z ničeho nic probudíte v místnosti tvaru kostky, která má uprostřed každé stěny průlez do další, jinak barevně označené kostky, v které najdete dalších 5 nebo 6 lidí. Nikdo neví proč tam je, jak se tam dostal, co má vykonat, nebo zda existuje z Kostky východ. Nedobrovolníci prolézají z jedné kostky do druhé, občas o nějakého člena přijdou, protože v některých jsou umístěné důmyslné pasti... a hledají východ. No nezní to skvěle??? I v tomto původním filmu se vyskytl herce, který se jako guest star objevil v LFN, byl ale během pár sekund zabit. No a na plátna kin (doufám i na ty naše) se blíží pokračování s Matthewem. Teď se tedy na tento film těším dvojnásob :).

pár obrázků na ukázku:

      

 

2. 12. 2001 - Mimčo na cestě?!?!
Hm, moc se omlouvám, že nám, českým příznivcům LFN, ta zpráva tak dlouho unikala,ale
  PETA WILSON JE TĚHOTNÁ!!! 
Protože je budoucí mamina přibližně v 5. - 6. měsíci, bylo dítě počato někdy v květnu nebo červnu - je tedy velkou otázkou, kdo je otcem. Ačkoliv si většina lidí myslí, že jde o (ex)přítele Damiana Harrise, objevuje se v této souvislosti také  jméno Rusella Crowa nebo neznámého bruneta z Austrálie. Peta Wilson se k těhotenství nebo otázce otce dítěte odmítá vyjadřovat a dle jejích slov si chce jen užívat odpočinek v Austrálii. 

 

4. 11. 2001 - co mají společného Smallville a LFN???
Jedna z prvních věcí, co mě osobně na LFN zaujala hned na první pohled (respektive poslech), byla hudba - málokteří autoři seriálu na ní do té doby kladli takový důraz jako v LFN. Jedním, kdo je za to přímo odpovědný, je Mark Snow, který je právě spojujícím článkem těchto dvou seriálů. Pokud se vám zdá název Smallville povědomý, tak máte pravdu - jde o název městečka, kde přistál jako malé dítě Clark Kent alias Superman. A o tom to také celé je - dospívání Clarka Kenta. Hm, zní to celkem uhozeně, ale v USA už se teď, po třech odvysílaných epizodách, stává tento seriál fenoménem. Natočení celé 1. série už Warneři přislíbili.
záznam na IMDB - Smallville

 
16. 07. 2001 - Peta Wilson navštívila Moskvu
Peta Wilson navštívila Moskvu při příležitosti 23. mezinárodního filmového festivalu, který se uskutečnil koncem června. S Jackem Nicholsonem a Sean Pean byla pozvána i k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, který je přijal v domě režiséra Nikity Michalkova. Peta v žertu navrhla Putinovi, zda by jí nechtěl seznámit s fungováním ruských tajných služeb a prezident přiznal, že LFN je jeho oblíbeným seriálem (:-O).
Peta předávala cenu "Svatého Jiří", který je patronem Moskvy, a tentokrát byla udělena filmovému skladatelovi Edwardu Artemievovi.
V Moskvě byla ubytována v hotelu Metropol a musela se vydat po nákupech, protože jí na letišti ukradli všechna zavazadla. Byla velmi překvapená, jak je ona i Nikita v Rusku populární.
Překvapením, které přinesl moskevský festival, byl starý-nový přítel Pety Wilson, Damian Harris a byli uvedeni jako exmanželé (co je na tom pravdy netušímí)
Příštím projektem Wilson má být film v rusko - kanadské koprodukci.

poznámka: aby těch matoucích informací o přítely Pety Wilson nebylo málo, objevují se na Inetu zprávy, že nedávno strávila dovolenou s Russellem Crowem v Austrálii (jiný zdroj ale uvádí, že to byla Nicole Kidman - vyberte si :)


více obrázků na http://www.petawilson-online.com
 

02. 06. 2001 - nový projekt Roye Dupuise
Po skončení natáčení LFN se Roy Dupuis rozhodl pro odpočinek a dlouhou dobu tak o něm nikdo nic nevěděl, jak se ale zdá, tak už má samoty po krk a přijal roli v novém šestihodinovém miniseriálu prozatím nazvaném "The Last Chapter". Seriál bude natáčet dvojjazyčně - v angličtině i francouzštině a podle plánů by měl být vysílán někdy v roce 2001 v Kanadě.
Příběh je o motorkářském gangu, který se snaží rozšířit svůj vliv z Quebecu do Ontaria (drogy, prostituce, atd.)....
V dalších rolích se objeví Michael Ironside (hrál s Clooneym v Perfetc storm) jako vůdce gangu, jeho ženu ztvární Marina Orsini a Dupuis hraje jejich dlouholetého přítele, který se obrátí proti nim. Autorem scénáře je Luc Dionny a režisérem je Richard Roy a natáčet se začne v červnu v Torontu
.
 
12. 05. 2001 - Peta Wilson natáčí v Německu
tak tenhle je její manžel, alespoň ten filmový :)
Přesně tak, je to hned ta země severozápadně od nás a Peta Wilson tam údajně stráví celý květen. V Berlíně a v Babelsberských ateliérech natáčí s německým herce Tilem Schweigerem a Američanem Leonardem Robertsem film s názvem "Joe and Max" pod taktovkou režiséra jménem Steve James.
Film zobrazuje životy profesionálních boxerů Joe Louise a německého Maxe Schmelinga ve 30. letech 20. století v New Yorku, kteří se navzdory rivalitě i politické situaci stali blízkými přáteli. Wilson hraje Schmelingovu manželku Anny.

 

Til Schweiger, alias filmový manžel :)


05. 05. 2001 - 50 nejkrásnějších lidí světa???
Podle prominentního amerického časopisu People patří Roy Dupuis k 50 nejkrásnějším lidem světa - lépe řečeno, poslední měsíce se pohybuje v horní desítce. V dubnu skončil na 5. místě, teď v květnu se udržuje na místě 4... Konkuruje tak Jamesi Marstersovi, Jonu Bon Jovimu a Elizabeth Mitchell.

Svůj hlas můžete přidat na adrese: http://people.aol.com/people/spa/50most2001/poll/index.html

07. 04. 2001 - další petice za LFN
Američané se s koncem LFN stále nechtějí smířit - sice je jim jasné, že natočení dalších dílů už si nevynutí, tak aspoň organizují petici s požadavky, aby byli díly LFN vydány na DVD a VHS plus samozřejmě vše, co k tomu patří (tj. přebrepty, rozhovory s herci,vystřihané scény, behind the scene atd.) - pokud se vám jejich nápad líbí, můžete svůj podpis přidat k dalším na adrese http://belamark.com/book/book.html.
Vemte ale v potaz, že naděje, že se to objeví i u nás, je minimální :/.
 
 
17. 03. 2001 - Nový seriál od tvůrců LFN
Tvůrci LFN Joel Surnow a Robert Cochran se vrhli do nového projektu - seriál se má jmenovat "24 hours" a má jít o docela zajímavý projekt - ve 24 epizodách chtějí zachytit 24 hodin skutečného času, kdy se tým agentů snaží zabránit atentátu na prezidentského kandidáta. Produkce se ujalo sutdio 20th Century Fox Television ve spolupráci s Imagine Television...

 
13. 03. 2001 - Thank you Peta - projekt 2001
Protože v Americe běžel minulou neděli poslední díl seriálu, rozhodli se fanoušci vyjádřit svoji vděčnost za uplynulých pět let představitelce Nikity Petě Wilson v projektu Thank you Peta. Autorem tohoto projektu jsou tvůrci stránky Angels online 2.0 a konečný termín je 31. března 2001.
A jaký je obsah projektu??? Cokoliv vytvoříte pomocí počítače (kresby, digitální koláže, comicsy nebo cokoliv jiného, co vás v souvislosti s Nikitou napadá) můžete zaslat na adresu peta_gift@yahoo.com.
Pokud se však budete chtít projektu zúčastnit, přečtěte si pozorně podmínky na výše uvedené stránce.

 

09. 02. 2001 - Nikita vstoupí do světa počítačových her
5. února uveřejnila světová počítačová firma Infogrames svůj záměr vytvořit ve spolupráci s Warner Bros. hru na motiv seriálu Brutální Nikita, která by se měla na trh dostat někdy na podzim letošního roku. Hra by se měla držet seriálové předlohy, kombinovat rychlé akce, spolupráci a údajně i příběh. (?) Jako hráč si budete moci vybrat, zda budete Nikita nebo Michael, a vaším cílem bude v šesti misích zničit světovou teroristickou organizaci.

z oficiální zprávy:
"La Femme Nikita(TM) combines fast-paced action, unique cooperative gameplay and a thrilling plot-driven story. Choosing to play as either Michael or Nikita, players must track a sinister terrorist group across the globe in six non-linear missions. In order to succeed, the player will not only have to show their infiltration skills, but also exploit their character's abilities to react efficiently and intelligently in a variety of situations. In a world where teamwork and self-control are lethal weapons, dazzling graphics and dynamic gameplay combine with fantastic characters to create a truly suspenseful gaming adventure."

Nechme se tedy překvapit.... snad v dobrém slova smyslu. 
(díky BB)
  

02. 02. 2001 - Peta Wilson projekt
Peta Wilson už podepsala se studiem Warner Brothers smlouvu na nový seriál (viz. zpráva
z 29. 09. 2000). Natáčení seriálu, který je pojmenován "Fair Play", začne 7. 3. 2001 v Los Angels a Wilson hraje 28letou kriminalistku Ph. D. Harriet "Harry" Stone, která pracuje jako soudní obhájce. Jejím spoluhráčem má být Scott Cohen.
  
19. 01. 2001 - Peta Wilson sama dlouho nevydržela...
Jak se zdá, nic se není tak horké, jak to na první pohled vypadá - ani to truchlení Pety Wilson po lásce Damiana Harrise moc dlouho nevydrželo, protože podle nejnovějších informací se velmi "zajímavě" vyvíjí vztah mezi ní a Gladiátorem Australanem Russellem Crowem... :) Dříve bývali pouze sousedé, ale jak zjistili, mají toho více společného než čtvrť, v které žijí. Oba jsou Australané, touží po rodině, rádi spí pod širým nebem a milují jízdu na koni, tolik alespoň uvádí nejmenovaný zdroj - jejich vztah však raději blíže nespecifikuje - takže klidně můžou být pouze přátelé... (dělal by se pak ale kolem toho takovej humbuk??? :)
  
18. 01. 2001 - 2. LFN maraton

Druhý La Femme Nikita Maraton je naplánovaný na USA Network na 4. března 2001. Bude vysílána celá 5. série v kuse - 1.díl začne ve 13.00 hodin místního času, 7. epizoda pak poběží ve 20.00. Poslední díl, který 5. sérii uzavírá a i Američané ho uvidí poprvé, bude ve 22.00...... Mě by udělalo radost, kdybychom se tady u nás dočkali alespoň té 4. série! 
 

17. 01. 2001 - Rozchod Pety Wilson a Damiana Harrise
Peta Wilson chodila několik posledních let s režisérem a scénáristou Damianem Harrisem (hrála v jeho filmu Mercy), před několika měsící se však rozešli - sama to přiznala v článku, který vyšel 11. ledna 2001 v Winston-Salem Journal.
(omlouvám se za trochu bachrlatej překlad :))

"... byla jsem bláznivě zamilovaná, přestěhovali jsme se k sobě a žili spolu. Inspiroval mě a miloval Los Angeles a pomohl mi vytvořit mou vlastní školu..."

"Bral mě do skvělých restaurací, a pak jsme šli do kina a měli jsme hezkej život"

"Natáčení seriálu mi bralo 16 i více hodin mého dne a pokaždé, když jsem přišla domů, tak tam na mě čekal a čekal a čekal, ale bylo to jednotvárné. Když jsem přišla domů, byla jsem vyčerpaná, když jsme šli na večeři, lidé mě všude poznávali - i když jsme byli spolu, neměl mě jen pro sebe..."

"A já sem neměla na výběr, protože sem měla uzavřenou smlouvu a tu jsem musela dodržet. A pak tu bylo 180 lidí, kteří na mě spoléhali - a také měli manželky a rodiny..."

"... velmi mě miloval, bylo to jak jeden z těch nekončících šťastných příběhů, ale kdoví, co se stalo. Rozešli jsme se před pár měsíci. Nyní zůstávám sama a přemýšlím o tom, protože ho stále velmi miluji..."

To také vysvětluje neochotu Pety Wilson k natáčení dalších dílů LFN a drby o aférce mezi ní a Royem Dupuisem alias Michaelem (oba tyto fámy popírají).
  

03. 01. 2001 - Peta Wilson a Terminátor 3
Letos na jaře má začít natáčení třetího pokračování Terminátor a stále není obsazená hlavní ženská role. V souvislosti s tím se vyjádřil Arnie Schwarzenneger, že hledá herečku, která by zvládla podobný typ role jako má on - někoho jako je například Nikita Pety Wilson. Poslední slovo však ještě nepadlo. Mezi konkurenci Pety Wilson patří wrestlingová zápasnice Chynna nebo Famke (?).

originál tady
  

27. 12. 2000 - Rozpuštění štábu
23.12. 2000 došlo ke zrušení Los Angelské kanceláře LFN. Všechna počítačová i papírová dokumentace byla převezena do archivů Warner Bros. To znamená absolutní a definitivní tečku za skvělým seriálem. ;( 
  
7. 12. 2000 - Epizody LFN maratonu
  tak ať víme, co máme závidět :) :/
 
Nikita (Nikita)
Mercy
(Milost)
Hard Landing
(Hard Landig)
Adrian's Garden
(Adrianina zahrada)
End Game
(Konec hry)
Looking for Michael
(Kde je Michael?)
Playing with Fire
(Hra s ohněm)
On Borrowed Time
(Konečné řešení)
Getting Out of Reverse
(Proměna)
Face in the Mirror 
Up the Rabbit Hole
Four Light Years Farther

 

 

30. 11. 2000 - LFN Marathon neznamená, že se budou vysílat všechny série
Podle toho, co jsem na Internetu našla je zpráva z 11. 11. trochu mylná - 1. ledna v 11.00 hodin amerického času skutečně začne LFN maraton, jedná se však o vysílání pouze 12 vybraných dílů - údajně jde o první a poslední díl každé série + díly, které si zvolili fanoušci jako nejlepší.

Zároveň z důvěryhodného zdroje přišla informace o účasti Roye Dupuide v 5. sérii - mihne se v 5. díle, 6. díl bude režírovat a úplně se objeví až v 7. a 8. díle - moc se ho teda nenabažíme :/.
  

11. 11. 2000 - Peta Wilson slaví narozeniny + LFN marathon
Peta Wilson dnes slaví své 30. narozeniny!!!

Další zpráva, u které budete nadávat, že nežijete v Americe nebo alespoň nechytáte USA Network - tahle stanice bude totiž 1. ledna 2001 na četné žádosti fanoušků dávat všechny 4. série v kuse = La Femme Nikita Marathon.
O týden později jim pak začne 5. série - no nezávidíte jim??? :)

  

31. 10. 2000 - 5. série v USA
Vím, že většině z nás, co žijeme v ČR, to může být ukradený, ale ve Spojených státech se 5. série začne vysílat 7. ledna 2001 na USA Network.
Zároveň bylo upřesněno, že Madeline se údajně objeví pouze ve 2. díle 5. série - toť vše :(.

  
7. 10. 2000 - 5. série v jiném podání
Neustále každý upozorňuje, že 5. série sice bude, ale v jiné „formě“ - nikdo ale tu „jinou formu“ není ochoten specifikovat. Až asistent výkonného konsultanta Chris Heyn vypustil do světa něco bližšího - údajně má všech osm dílů na sebe přímo navazovat a některé vedlejší příběhy mají mít návaznost na starší díly LFN. Sice toho není moc, ale aspoň něco - máme se tedy na co těšit.  
 
 
29. 9. 2000 - Peta Wilson v novém seriálu

Pokud zde byla kdysi i jakákoliv naděje, že po natočení již naplánovaných osmi dílů 5. série přijdou další epizody, tak i ta nyní zřejmě zmizela.  
Peta Wilson totiž jedná s televizní stanicí NBC a Warner Bros. o vzniku nového kriminálního seriálu (zatím nepojmenovaného), který je založen na skutečné postavě soukromé vyšetřovatelky Sheily Balkan, která strávila roky studováním spojitosti mezi zločinem a lidským chováním.  Výkonným producentem tohoto projektu má být scénáristka Sally Robinson.  
Jak a jestli tento projekt ovlivní natáčení nových osmi dílů LFN není jasné - prezident USA Network Stephen Chao však varuje fanoušky, že na televizní obrazovky se nemusí vrátit ten samý typ pořadu,  který ji opustil (jinak řečeno to, co na LFN tak zbožňujeme :()

 zdroj: Zap2it  
   

25. 9. 2000 - Roy Dupuis v 5. sérii

(snad už jde o konečné rozhodnutí)
Roy Dupuis by se měl jako Michael v 5. sérii vrátit. Sice není smlouva ještě podepsaná, ale údajně už jde pouze o „papírovou“ záležitost. Méně dobrá zpráva je, že nebude hrát ve všech osmi epizodách :(. 

Ještě horší zpráva je, že Alberta Watson bude hrát pouze v jedné jediné epizodě - s Madeline a jejími konspiracemi  se tedy zřejmě můžeme rozloučit. :( 

zdroj: Michael’s Obeyance Pool  
 
 

2. 9. 2000 - Roy Dupuis stále nepodepsal smlouvu!

(Ty američani jsou nenormální!!!)
Ano - čtete dobře. Ačkoliv se Roy Dupuis, představitel Michaela, chce do seriálu vrátit, stále nepodepsal smlouvu na 5. sérii a jednání jsou pozastavena.
A jak je v Americe zvykem - opět se rozjeli různé akce na zvrácení současného stavu k lepšímu. Pokud se vám tedy bude chtít, můžete napsat Peteru Rothovi nebo Stephenovi Chao.   

Bližší informace naleznete na SAVE LA FEMME NIKITA CAMPAIGNE 2000.  
 
 

27. 8. 2000 - další díly LFN

zdroj: Zap2it - originál zde.

V Americe by se mělo 8 nových epizod, které budou tvořit zkrácenou 5. sérii objevit v lednu 2001.
Smlouvu podepsali všichni původní herci (Peta Wilson, Roy Dupuis, Alberta Waltson, Eugene R. Roberts, Don Francks, Matthew Ferguson i Carlo Rota) ale ne všichni by hráli ve všech epizodách kvůli rozpočtu. Jinak by se prý měli objevit některé postavy z minulých sériií.

Zároveň s tím by se měla vrátit i většina natáčecího štábu - např. Rocco Matteo, Jamie Paul Rock a další.  
 
 

15. 8. 2000 - Diskuse o 5. sérii pokračuje.....
O tom, že se produkční společnosti vrátili k jednání o natočení dalších dílů tohohle seriálu, jste si už mohli tady přečíst - tohle jsou nejnovější informace z jednání (opět údajné, za pravdivost neručíme). USA Network a Warner Bros. diskutují o natočení nejméně dalších osmi dílů - pokud se tak stane, svou účast na natáčení přislíbila Peta Wilson a údajně i Roy Dupuis, vrátit se odmítla Alberta Watson a ostatní herci se ještě rozhodují. Jednání ale stále ještě pokračují.........
  
6. 8. 2000 - Osud 5. série se hnul z místa

Dobrá zpráva je, že Warner Bros. a USA Network se vrátili k jednání o možnosti natočit 5. sérii LFN. Ta špatná je, že je to celé jaksi zamotané.  
Na internet pronikla zpráva z důvěryhodného (?) zdroje, že televizní společnosti financující natáčení seriálu se vrátili k jednání o 5. sérii - bohužel se uvažuje o tom, že by se už nevrátila většina hlavních herců (nikde však není uveden jejich přesný seznam). Z toho vyplývá, že název seriálu LA FEMME NIKITA by byl zřejmě jaksi mimo. :o(

(i když jde údajně o zprávu z důvěryhodného zdroje, tak nevím, jestli by se měla brát skutečně vážně - jen můj malý postřeh)
 

Jinak ani nadále není údajně zapomenut nápad o natočení celovečerního filmu, kde by se ale všichni herci objevili.
 

10. 7. 2000 - Je Nikita skutečně mrtvá???

Tohle je volný překlad zprávy, která se objevila na internetu 9. července. Originál najdete zde
j
Fanoušci tohoto amerického seriálu jsou odhodláni zjistit, co se stane s „Nikitou“ poté, co USA (televizní stanice) minulý měsíc oznámila překvapivé rozhodnutí skončit tento seriál. Podle hlavní hvězdy seriálu - Pety Wilson však visí budoucnost LFN stále ve vzduchu.

 „Skutečně nevím, co se stane“ prohlásila Peta Wilson, kromě toho „stále se neruší interiéry pro LFN.“

 Během interview v Pasadeně, kde Wilson propagovala svůj nový miniseriál „A Girl Thing“, bylo i řečeno, že je zde možnost, že Nikitin příběh půjde dál - v jiné formě.

 „Existuje také debata o vzniku filmu La Femme Nikita“, ale skutečně nevím.

 Jako náhlý důvod konce toho seriálu Wilson označila velmi dobře známé spory mezi USA Network a Warner Bros. TV, produkčními společnostmi seriálu. 

„Příčinou, proč se uvažuje o konci LFN, jsou čistě politické věci mezi televizní společností a studiem“ vysvětlila Wilson. „Nemá to nic společného s námi - herci - nebo fanoušky...... Občas se to prostě stává.“ 

Ať se však přihodí cokoliv, Wilson potvrdila, že plánuje dále pracovat. Kromě natáčení filmů jako „A Girl Thing“ bude pravděpodobně stále spolupracovat s TV, dokud jí bude platit její jednoletá natáčecí smlouva. 

„Mám velmi dobrý pracovní vztah s Warner Bros. a jednáme a vzniku nové show.“
 

? 5. série ?
Před několika dny se objevily na Internetu zprávy, že čtvrtá série je zároveň sérií poslední.

Jednou z hlavních stránek, kde se můžete dozvědět, co je nového v jednání kolem 5. série je http://www.savelfn.org./. Novinkou, jak můžou fanoušci pomoci při záchraně seriálu je poslat na zmíněné adresy dolar, ale připouští se i sluneční brýle (?) s přiloženým krátkým vzkazem „ Don’t cancel LFN“ nebo něco podobného. Do dopisu zároveň můžete napsat, že si přejete, aby peníze byly zaslány na jednu z nadací, kterou podporují Peta Wilson nebo Roy Dupuis, pokud nebudou použity k záchraně seriálu.  
 

starší novinky:

prosinec 2001

listopad 2001

červenec 2001

červen 2001

květen 2001

duben 2001

březen 2001

únor 2001

leden 2001

rok 2000

index
o seriálu
obsazení
obrázky
epizody
multimedia
FAQ
ze světa
zajímavosti
scénáře
hlášky
LFN suvenýry
fan fiction
vysílání
kvíz
guestbook
www odkazy